NAJNOWSZE

poniedziałek, 16 czerwca 2014

Bon Jovi – legenda rocka

Źródło
Kiedy Twoja piosenka staje się częścią życia innych ludzi i zapisuje się w ich pamięci, to jest to prawdziwa magia. W ten sposób stajemy się nieśmiertelni.
Jon Bon Jovi


Bon Jovi to jeden z tych zespołów, który zna niemalże każdy człowiek na ziemi.
It’s My Life, Alway i Livin' On A Prayer to utwory, które powszechne są nie tylko wśród zatwardziałych fanów tego zespołu, ale nawet przedstawicieli coraz to młodszego pokolenia, które dopiero zaczyna przygodę z muzyką. Można powiedzieć, że zespół Bon Jovi jest legendą muzyki rockowej.


Książka Bon Jovi Kiedyś byliśmy piękni, mimo że opowiada o muzykach i o ich historii w zespole, to również działa na zmysł wzroku czytelnika poprzez piękne fotografie. Mamy do czynienia ze świetnie wydanym albumem w pięknej oprawie. Książka zawiera mnóstwo zdjęć, a autorem większości z nich jest Phil Griffin. Jednak nie tylko Phil jest twórcą tego fenomenalnego albumu, ale także członkowie zespołu
Źródło
Frontman i wokalista grupy Jon Bon Jovi, gitarzysta Richie Sambora, klawiszowiec David Bryant, perkusista Tico Torres. Opowiadają o sobie i przedstawiają relacje, jakie między nimi panują.

Ludzie postrzegają nas jako grupę braci.
Czasami na scenie stoimy tak blisko siebie, że nie dałoby się między nas włożyć kartki papieru.


Ten fragment wypowiedzi Tico uzmysławia nam, że Bon Jovi to rodzina. W tym składzie członkowie  niezmiennie grają od 1983 roku, tworząc zgrany zespół, który podbija świat. Dzięki albumowi fani mogą znaleźć się po drugiej stronie sceny - za kulisami.

Opowieść zawarta w książce dotyczy momentów od narodzin zespołu do słynnej trasy Lost Highway z 2008 roku. Są to wspomnienia dwudziestopięcioletniej kariery muzycznej. Członkowie mówią o sobie w sposób ciepły i opisują swoje więzi. Bohaterowie również wspominają o swoich kryzysach i problemach, ale jest to dość wybielony temat. W albumie jednak najważniejsze jest to, że możemy wejść za kulisty zespołu. Jest to wielkie przeżycie dla prawdziwego fana grupy. Taki czytelnik wyrusza w sentymentalną podróż. Jon Bon Jovi wspomina, że chciałby, aby jego utwory wciąż pozostały aktualne. I dopóki ma słuchaczy, jego marzenie się spełnia.


Moim zdaniem książka jest dopieszczona pod każdym względem. Czytelnik poznaje stopniowo historię zespołu, zagłębia się w nią i przemierza ścieżki jego kariery - zupełnie od innej strony. Dzięki fotografiom nie tylko czytamy o ich historii, ale także ją obserwujemy. Jestem zachwycona albumem i tak doskonałym wydaniem. Szczerze polecam go każdemu fanowi zespołu i nie tylko...


Źródło

Share:

Prześlij komentarz

Wiele dla nas znaczą Wasze opinie, dlatego dziękujemy za każdy zostawiony ślad i zachęcamy do komentowania i dzielenia się swoimi przemyśleniami.

 
Wróć na górę
Copyright © 2014 Essentia. Design: OtwórzBlo.ga | Distributed By Gooyaabi Templates