NAJNOWSZE

sobota, 14 czerwca 2014

Śmierć jest naszym przystankiem docelowym już w chwili narodzin

Źródło
Toby Harper jest szefem nocnej zmiany w Springer Hospital. Jej życie sprowadza się do dyżurów w szpitalu i opieki nad chorą na Alzheimera matką... W szpitalu dzieją się rzeczy dziwne: pojawiają się, a następnie znikają pacjenci z bardzo nietypowymi objawami, giną dokumenty...


Tess Gerritsen to amerykańska pisarka pisząca powieści kryminalne i thrillery medyczne. Jej utwory to m.in. "Sobowtór", "Autopsja", "Złodzieje serc", "Z zimną krwią", a najbardziej znany jest cykl z Jane Rizzoli i Maurą Isles.
Źródło
Język utworu jest sztywny. Musiałem wiele razy czytać kilka zdań, ponieważ nie mogłem zrozumieć ich sensu, więc nie jest to na pewno książka dla każdego.
Styl pisania Gerritsen jest specyficzny. Długie wypowiedzi narratora, a krótkie dialogi. 


Pierwszoplanowym bohaterem tejże książki jest Toby Harper, lekarka w Springer Hospital . Opiekuje się także chorą matką. Jest samotna. To  - według mnie - osoba zamknięta. Nie ma partnera życiowego, o którym zawsze marzyła. Brak jej również  poczucia humoru i ciągle kłóci się ze swoją siostrą.
Kolejną postacią  postaci jest doktor Wallenberg. Prowadzi on badania nad wszczepianiem ludziom starszym mieszanki hormonów lub zniekształconych płodów, po to, żeby zachowali młodość. Nienawidzi doktor Harper. Jest sztywny, poważny, samotny. Nie lubi się śmiać.


Według mnie wadą tej książki są długie wypowiedzi narratora, które zniechęcają czytelnika. Kolejną słabą stroną jest  wprowadzenie dużej liczby wątków, przez które czytający  może zgubić się w fabule. Książka nie jest zbyt przejrzysta. Doszukałem się jednej, jedynej zalety. Są nią bohaterowie, którzy swoją osobowością zachęcają i ciekawią czytelnika.


Książki Młodość dla wybranych jako thrillera medycznego nie polecam, gdyż ma bardzo dużo wad, o których wspomniałem wcześniej. Oczywiście wiem, że każdy patrzy na to z innej perspektywy i może innym ludziom będzie się ona podobać, dlatego od razu jej nie skreślam. 

Share:

Prześlij komentarz

Wiele dla nas znaczą Wasze opinie, dlatego dziękujemy za każdy zostawiony ślad i zachęcamy do komentowania i dzielenia się swoimi przemyśleniami.

 
Wróć na górę
Copyright © 2014 Essentia. Design: OtwórzBlo.ga | Distributed By Gooyaabi Templates