NAJNOWSZE

poniedziałek, 21 lipca 2014

Jeżeli umiesz liczyć, to zawsze licz na siebie

źródło
Lucas Scarlett jest detektywem, który, wraz z Thomasem i Laurą, pomaga ludziom. Gdy podczas jednej z akcji jego przyjaciel zostaje postrzelony, tajemnicza Chelsea daje im schronienie.


Marta Bilewicz to polska pisarka, która na swoim koncie ma już kilka powieści. Mieszka w Gdańsku wraz z mężem oraz córką. Od 2000 roku jest autorem debiutującym.

Książka Goniąc cienie została napisaną prozą i jest powieścią detektywistyczną. Lucas wraz ze swoim kolegą z pracy Thomasem jadą do lombardu, aby złapać przestępcę, którego ścigają już od wielu lat. Widzą tam jednak zamordowanego właściciela. Gdy Tom dzwoni po karetkę, zostaje postrzelony... Zaczyna się wyścig z czasem.

Książkę czyta się łatwo, ma prosty język i styl. Duża liczba
źródło
porównań i epitetów obrazuje nam Chicago oraz okoliczne miejsca. Dynamiczna akcja oraz plan działania są niepowtarzalne. Zaintrygowały mnie uczucia przedstawione przez autorkę – prawie ciągle towarzyszy nam smutek, żal czy strach, lecz są też chwile pełne szczęścia. Czytelnika mogą także zachwycić bohaterowie, którzy nie są doskonali; popełniają błędy, za które muszą srogo zapłacić.

Lucas Scarlett to detektyw, który jest kobieciarzem. Ciągle sprowadza do domu kobiety, z którymi uprawia seks bez zobowiązań. Nigdy się w nich nie zakochuje, dlatego z łatwością odrzuca je od siebie i poluje na nowe zdobycze.

Chelsea Campion to świadek objęty ochroną. Ma bardzo tragiczną przeszłość – jej mąż porwał ich dziecko.
Jej rodzina posiada słynny obraz Tycjana Wenus, który małżonek Chelsea chce otrzymać w zamian za córkę. Kobieta postanawia pójść na taki układ.

Ta książka wywołała we mnie bardzo dużo pozytywnych emocji. Bywały momenty, w których chciało mi się płakać nad losem Chelsea, lecz najbardziej zapamiętaną przeze mnie chwilą było przybycie głównej bohaterki na cmentarz i zobaczenie grobu swojego dziecka – wtedy miałem ochotę ukatrupić Danielsa.

Tę książkę poleciłbym osobom lubiącym dobrą powieść detektywistyczną, ze zwrotami akcji i niesamowitymi bohaterami.

Share:

Prześlij komentarz

Wiele dla nas znaczą Wasze opinie, dlatego dziękujemy za każdy zostawiony ślad i zachęcamy do komentowania i dzielenia się swoimi przemyśleniami.

 
Wróć na górę
Copyright © 2014 Essentia. Design: OtwórzBlo.ga | Distributed By Gooyaabi Templates