NAJNOWSZE

wtorek, 2 grudnia 2014

I w proch się obrócisz...

źródło
Tami Hoag jest autorką zarówno thrillerów, jak i romansów. Uwielbia swoją pracę – a ma porównanie, gdyż zajmowała się w życiu wieloma rzeczami. Jej powieści mają specyficzny klimat i rzesze czytelników. To już druga książka tej autorki, po którą sięgam, i druga, którą przeczytałam z zaciekawieniem i dużą przyjemnością.


Tytuł: W proch i pył
Autor: Tami Hoag
Wydawnictwo: Mira

Andy Fallon, młody policjant ze służb wewnętrznych i w dodatku gej, zostaje znaleziony przez przyjaciela martwy w swoim mieszkaniu. Ślady wskazują na samobójstwo – denat powiesił się w sypialni. Jednak detektyw, Sam Kovac – przyjaciel jego ojca – i jego partnerka Nikki Liska mają wiele wątpliwości. Komuś na wysokim szczeblu zależy, aby sprawę szybko zamknąć i wyciszyć. Kiedy zostaje znalezione ciało ojca Andy'ego, starego gliniarza, Kovac nie odpuszcza i na własną rękę prowadzi dochodzenie. Sprawa śmierci ojca i syna wydaje się wiązać ze sprawą sprzed wielu lat. Wyniki śledztwa prowadzonego przez Kovaca i Liskę okazują się zaskakujące...

Tami Hoag ma talent do tworzenia w swoich książkach specyficznego klimatu, który udziela się czytelnikom. Historia zaserwowana przez autorkę jest intrygująca i oryginalna. Świetnie wykreowani bohaterowie przyciągają uwagę, są mocno zarysowani i stanowią indywidualności. Autorka mocno popracowała nad ich wizerunkiem psychologicznym i zachowaniami, dzięki czemu udało jej się stworzyć ciekawe postacie, które pozostają w pamięci czytelnika. Fabuła powieści jest doskonale skonstruowana. Hoag skutecznie miesza wątki i wprowadza czytelnika w błąd. Finał jest zaskakujący i mało przewidywalny.

Spędziłam z książką W proch i pył świetne popołudnie. Przeczytałam ją błyskawicznie i z dużą przyjemnością. Polecam!Share:

1 komentarz :

Wiele dla nas znaczą Wasze opinie, dlatego dziękujemy za każdy zostawiony ślad i zachęcamy do komentowania i dzielenia się swoimi przemyśleniami.

 
Wróć na górę
Copyright © 2014 Essentia. Design: OtwórzBlo.ga | Distributed By Gooyaabi Templates