NAJNOWSZE

piątek, 11 września 2015

Wystarczy jeden krok za daleko...

źródło


Kiedy los wodzi cię na pokuszenie, najczęściej mu ulegasz. Jednak czy zdajesz sobie sprawę, że posunięcie się o jeden krok za daleko może zmienić całe twoje życie?Tytuł: O krok za daleko
Autor: Abbi Glines
Wydawnictwo: Pascal

Blair ma dziewiętnaście lat, stary pikap i... broń – w razie potrzeby. Kiedy jej matka umiera, dom zostaje sprzedany, a pieniędzy wystarcza tylko na najpotrzebniejsze rzeczy, dziewczyna postanawia poprosić o pomoc ojca, z którym nie utrzymywała kontaktu od lat. Wyjeżdża na Florydę, by móc zacząć normalne życie. Nie przeczuwa jednak, że w wyniku tego wyjazdu zamieni się ono w koszmar. 

Po O krok za daleko sięgnęłam pod wpływem impulsu. Pomyślałam, że może to być ciekawa powieść na letnie popołudnia. Fakt, że wydarzenia toczą się na białych piaskach Rosemary Beach, napawał mnie wielkim optymizmem, że będzie ona nasycona niezwykłym klimatem. W dodatku temat zakazanej miłości wydał mi się niezmiernie interesujący. Mimo że na rynku wydawniczym pojawiło się dużo podobnych książek, byłam podekscytowana historią Blair i Rusha. 

Na początku warto wspomnieć, że powieść jest urzekająca. Konstrukcja fabuły została dokładnie przemyślana. Autorce nie zabrakło pomysłu na to, jak sprawić, by czytelnik zagłębił się w niej i zaangażował emocjonalnie. Z początku słodka romantyczna historia przemienia się w swoisty dramat. Gdy wychodzi na jaw pewna długo skrywana tajemnica, życie Blair zamienia się w piekło. 

Poszczególne wątki – a jest ich sporo – rozwijają się stopniowo i płynnie przenikają. Każde zdanie w tej książce czemuś służy. Niewątpliwym walorem jest zastosowanie przez Glines narracji pierwszoosobowej, dzięki której poznajemy Blair, śledzimy jej losy i w pewnym stopniu się z nią utożsamiamy. Podążamy krok w krok za bohaterką i przeżywamy wraz z nią wszystkie emocje. Autorka zadbała o to, by czytelnik nawet przez chwilę się nie nudził. Wprowadziła więc pewne elementy humorystyczne urozmaicające całą fabułę.

Powieść jest wręcz przesycona seksem tętniącym niemal z każdej strony. Gdyby nie miała drugiego dna, z czystym sumieniem uznałabym ją za erotyk, jakich wiele, jednak nie mogę. O krok za daleko to historia zakazanej miłości, ale nie tylko o miłosne potyczki w niej chodzi. Traktuje przede wszystkim o tajemnicach, które mogą zniszczyć czyjeś życie, w szczególności gdy zostają wyjawiane po wielu latach, całkowicie przypadkowo. Pojawiające się na kartach powieści sceny erotyczne to – moim zdaniem – przejaw głębokiej bezsilności obu bohaterów. Zarówno Blair, jak i Rush wyraźnie nie radzą sobie z targającymi nimi emocjami i muszą je wyładować. A zauroczenie to, jak wiadomo, pierwszy krok do ludzkiego dramatu.

Byłam zachwycona kreacją głównej bohaterki. Z pozoru niewinna i delikatna dziewczyna okazuje się odważna i nie wstydzi się łamać pewnych barier. Z pewnością istotny okazał się wpływ ludzi, wśród których przebywała zarówno w pracy, jak i poza nią. Jej relacja z Rushem również wniosła w jej szarą rzeczywistość sporo barw i obudziła w niej silne, niekiedy wręcz skrajne, emocje. Postać Rusha była dla mnie niezwykle interesująca. Jego zachowanie sprawiało, że byłam ciekawa, kim w rzeczywistości się okaże. To chłopak z jednej strony typowy – król seksu, który może mieć każdego dnia inną zdobycz – z drugiej jednak niesamowicie tajemniczy, ale przy tym opiekuńczy. Miałam wrażenie, że zmienił się pod wpływem niewidzialnej siły. Blair wyraźnie miała na niego wpływ, mimo że starała się żyć na uboczu.

Styl, którym posłużyła się autorka, zaimponował mi. Dzięki prostemu językowi powieść wydawała się lekka i przyjemna, choć często dogłębnie poruszała i wzbudzała dziwne emocje. Historia okazała się ciekawa, tak jak się spodziewałam. Nie żałuję, że ją poznałam. Zagłębiłam się w losy bohaterów i nie potrafię o nich zapomnieć. Cieszę się, że przede mną jeszcze dwie części – mam nadzieję, że równie interesujące.

Polecam ją tym osobom, które lubią tematykę obyczajową z elementami sensacji – odkrywanie tajemnicy jest naprawdę ekscytujące. Emocje gwarantowane.Share:

2 komentarze :

 1. Książkę czytałam i bardzo przyjemnie ją wspominam :)


  Pozdrawiam, Dakota // 97books

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja także. Dlatego bardzo chętnie sięgnę po kolejne części i inne książki tej autorki :)
   Pozdrawiam Cię serdecznie!

   Usuń

Wiele dla nas znaczą Wasze opinie, dlatego dziękujemy za każdy zostawiony ślad i zachęcamy do komentowania i dzielenia się swoimi przemyśleniami.

 
Wróć na górę
Copyright © 2014 Essentia. Design: OtwórzBlo.ga | Distributed By Gooyaabi Templates